נעלי סניקרס

נעלי סניקרס

נעלי סניקרס - יותר מנעלי ספורט

בתחילת דרכן נעלי סניקרס שימשו כנעלי ספורט, אך בתקופה האחרונה הפכו לטרנד אופנתי. כיום ניתן לנעול סניקרס בתור נעליים לשימוש יומיומי, ואפילו בתור נעליים אלגנטיות.

כאשר מדברים על סניקרס, מתכוונים בדרך כלל לנעליים מבד או מעור, בעלות סוליית גומי גמישה ושרוכים. בראשית תולדותן יועדו נעלי סניקרס לפעילות ספורט וכושר, ובעיקר לכדורסל, לריצה ולטניס. בזמן האחרון השימוש בהן התרחב, ונעלי סניקרס הפכו לנעליים ליומיום, אופנתיות ומסוגננות.

ניתן למצוא בשוק ואצלנו מחסני מותגים, דגמים שונים של נעלי סניקרס. הדגמים מסווגים בדרך כלל על פי גובהן של הנעליים. אם כן, קיימות נעלי סניקרס נמוכות בהן הקרסוליים חשופים, נעלי סניקרס גבוהות המכסות על הקרסוליים, נעלי mid cut שמגיעות עד הקרסוליים, ואפילו מגפי סניקרס על עקב גבוה. מגפי סניקרס לא יכולות, כמובן, לשמש כנעלי ספורט, אלא כנעלי הליכה בלבד, נעלי עבודה אורטופדיות. הופעתו של דגם כזה מצביעה על כך שסניקרס הוא מונח עיצובי ולא תפקודי.

העיצוב המסורתי של נעלי סניקרס מתבסס על צורניות רכה, על קונטרסטיות ועל טקסטורות גסות. קו המתאר של הנעליים רך ואפילו אמורפי. הצבעים הם עזים: כך, למשל, שילוב של סוליה ושרוכים לבנים כשלג עם נעל בצבע ירוק או כתום הוא אחד מהשילובים המסורתיים. שילוב של רכות הצורה עם גוונים קונטרסטיים מקנה לנעלי סניקרס מראה נוסטלגי וילדותי מעט.  דבר נוסף אשר תורם לתחושה הנוסטלגית הוא השימוש בטקסטורות: סוליה בעלת תבליטים, שרוכים עבים, בד גס – כל אלה מזכירים את הילדות למבוגרים של היום.

נעלי סניקרס מיוצרות על ידי חברות מוכרות רבות, וביניהן מותגים כמו אסיקס, קדס, ריבוק, פומה ואחרים. בארץ ניתן לרכוש אותן בחנויות המותגים ובחנויות מובחרות נוספות.

  נעלי גברים, נייק   נעלי אדידס
                                             נעלי נייק                                                                  נעלי אדידס

 

 

 

 

קרא עוד.. הוליסטר
קרא עוד: ראלף לורן